Organisering av studieåret 2025-2026

Prosjektoppgaven, LER-3690, tilbys bare i Tromsø. Undervisningen er på fredager, en kombinasjon av fysisk og digital undervisning.

Undervisning i Tromsø

Metodeemnet, LER-3501, har undervisning lagt til fredager gjennom hele høstsemesteret.

Masteremnene i ulike fag har undervisning lagt til torsdager og fredager i samlingsukene i vårsemesteret. For vårsemesteret 2026 er det samlingsbasert undervisning i uke 4, 8 og 16. I tillegg er det digital undervisning mellom samlingene, hovedsakelig lagt til fredager. Feltarbeid, ekskursjoner, fagseminar o.l. kan komme i tillegg. Dette vil fremgå av timeplanen til hvert enkelt emne.

Undervisning i Alta

Metodeemnet, LER-3510, har samlingsbasert undervisning i uke 35 og 41 i høstsemesteret. Det er digital samling i uke 38.

Masteremnene i matematikk og norsk har undervisning lagt til torsdager og fredager i samlingsukene i vårsemesteret. For vårsemesteret 2026 er det samlingsbasert undervisning i uke 4, 8 og 17. Det er digital samling i uke 10. Feltarbeid, ekskursjoner, fagseminar o.l. kan komme i tillegg. Dette vil fremgå av timeplanen til hvert enkelt emne.




Page administrator: Kristine Bakken
Last updated: 17.06.2025